Medinės dailylentės

Išorės siena, fasadas- apdaila klinkeriu, plytelės, klijavima, Linkodas UABFasadas – tai architektūrinis namo stiliaus elementas, į kurį pirmiausia atkreipiame dėmesį. Tinkamai parinkta namo išorės apdaila pagerina ne tik jo estetinį vaizdą, bet ir šilumos izoliaciją, apsaugo nuo aplinkos poveikio, taigi, ir didina namo išliekamąją vertę. Fasado apdaila medinėmis dailylentėmis, naudojant eglės medieną yra viena populiariausių, atliekant, fasado apdailos darbus Lietuvoje. Fasado apdailai rekomenduojame naudoti eglines dailylentes (kokybės klasė B) dėl keleto labai paprastų priežasčių.

Džiūnat eglės ląstelės „užsidaro“ ir mediena nuo branduolio iki balanos tampa panaši į pušies. Pušies balana lieka „atvira“, o užsidaro tik branduolys. Dėl ląstelių sandaros eglė įsiurbia mažiau drėgmės nei pušis ir todėl mažiau deformuojasi dėl drėgmės.

Fasado apdailai naudojamos medienos drėgmė turi būti mažiau nei 20 %, nes džiūdamas medis traukiasi. Tai gali sukelti problemų, ypač jei naudojate lentas su įlaidais. Dažomų dailylenčių drėgmė, priklausomai nuo dažų rūšies gali būti 15–18%.

Eglės apdailinė mediena yra palyginti nebrangi. Daugelis mano, kad mediena greitai pūva, bet jei medienos apdorojimo darbai gerai atlikti ir paviršius apdorotas stropiai bei tinkamos kokybės medžiagomis, iš tiesų mediena gali laikytis nepakeitusi savo savybių kiek tik norite laiko.

Dauguma nors kiek sugebančių meistrauti moka dirbti su šia medžiaga. Visada užtenka „atsarginių detalių“, nes medieną lengva supjauti pagal pageidaujamus matmenis.

Galų gale paskutinė priežastis tokia: eglės medienoje šakelių ir šerdies žymių nudažius nesimato!

Fasado dailylenčių formų ir tipų yra be galo daug, išsirinkti tikrai yra iš Lietuvos ar kaimyninių šalių gamintojų pateikiamo asortimento.

Fasado paviršiaus pobūdį nulemia medienos kokybė, dailylenčių tipas ir paviršiaus apdorojimas. Šie trys faktoriai tarpusavyje susiję, tad paprastesnės dailylentės, dažomos rūdžių spalva, būna neobliuoto paviršiaus, o spraustlentės (su įlaidu), dažomos aliejiniais dažais, dažniausiai būna obliuotos arba bent jau dailiai išpjautos.

Montavimo būdai – vertikaliai ar horizontaliai, spręsti turi architektas, kartu su šeimininku. Vertikaliosios dailylentės gali šiek tiek sustiprinti namo aukščio įspūdį, o naudojant horizontaliąsias fasadų dekoras atrodo ramesnis. Vertikalią ar horizontalią kryptį galima sustiprinti ir pasirenkant grubesnio tipo dailylentes, ar atvirkščiai.