Plytelių klijavimas

Keramikinių plytelių klijavimas, sienų apdaila, vonios kambario šrengimas, Linkodas UABPatalpų vidaus sienų klijavimas plytelėmis – gana dažnas šiuolaikinės būsto, visuomeninės patalpos, gamybinės įmonės ar maitinimo srityje dirbančios įmonės įrengime. Plytelių danga pasirenkama dėl savo eksploatacinių sąvybių, įrengimo kainos, estetinio grožio.

UAB „LINKODAS“ specialistai pataria, kad prieš įrengiant plytelių dangą būtina apsispręsti, kokio rezultato pageidaujate labiausiai. Tai ypač svarbu parenkant vonios kambario plyteles, kurios be savo estetinio grožio ir patvarumo turi suteikti dar ir kitas funkcijas. Dažnai, klojant plyteles siekiama išnaudoti jų savybę – pakeisti ne tik patalpos išvaizdą, bet ir jos erdvinį pojūtį, t.y. patdidinti, ar sumažinti ją vizualiai.

Labai svarbu plyteles parinkti ne tik pagal jų spalvą, atsižvelgti į kitas, ypač eksploatacines savybes taipogi būtina. Reikalinga išaiškinti plytelių paskirtį ir nurodyti, kokiomis sąlygomis jos bus naudojamos.

Plytelės gaminamos glazūruotos ir neglazūruotos. Glazūruotos plytelės paviršius yra padengtas stiklišku, vandens nepraleidžiančiu sluoksniu – glazūra. Glazūra turi būti termiškai atspari ir atspari skeldėjimui. Kartais plytelių paviršius dengiamas vadinamu angobu, kurio paviršius gali būti pralaidus vandeniui.

Vienai patalpai kloti turi būti perkamos vieno kodo, atspalvio ir kalibro plytelės. Jei planuojama sienų apdailai naudoti skirtingų kodų plyteles, reikia pasitikrinti, kad plytelės būtų vienodo kalibro.
Glazūruotos grindų plytelės pagal atsparumą dilumui skirstomos į 5 klases. Plytelių atsparumas dilumui pasirenkamas pagal paskirtį. Svetainėse, virtuvėse, prieškambariuose, dengtose verandose patartina kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles.

5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms ir visuomeninės paskirties patalpoms, kuriose itin intensyviai vaikštoma visų tipų užteršta avalyne, išskyrus patalpas su srautiniu žmonių judėjimu (stotys, prekybos centrai mokymo, medicinos įstaigos).

Patalpose, kur žmonių judėjimo srautas didelis, rekomenduojama naudoti neglazūruotas ar akmens masės plyteles. Neglazūruotos plytelės turi būti atsparios giliajam dilumui. Perkant plyteles baseinui nėra svarbu, ar jos bus naudojamos lauke ar viduje, reikia rinktis šiurkštaus paviršiaus plyteles. Tokiomis plytelėmis būtina iškloti ir baseino kraštus.

Keraminės plytelės
Akmens masės plytelės
Klinkerio plytelės
Mozaikinės plytelės
Granitinės plytelės
Marmuro plytelės
Danga lauko terasoms