Pamatų įrengimas

pamatai, įrengimas, juostiniai, rostverkas, Vilnius, LinkodasUAB „LINKODAS“ specialistai perspėja: plačiai paplitęs požiūris, kad „Pamatai, ypač individualiam namui – nesudėtinga konstrukcija“ nėra teisingas. Vadovaujantis juo, netinkamai įrengtų pamatų pasitaiko ne tiek ir mažai, o šios klaidos kainuoja itin brangiai. Bet kokio statinio pamato tipo pasirinkimas ir jo kokybiškas įrengimas – vienas iš svarbiausių etapų, vykdant statybas. Teisingai paskaičiuotas ir kokybiškai įgyvendintas jis apsaugo nuo daugelio problemų eksploatuojant statinį ilgus metus.

Prieš klojant pamatus būtina atlikti tam tikrus parengiamuosius darbus. Visų pirma, būtina pagal priimtą metodologiją ištirti gruntą – jo sudėtį, stiprumą, nustatyti gruntinio vandens lygį vietovėje. Ypač atkreipiame dėmesį, kad vandens telkinių pakrantėse, miškingose vietovėse labai dažnai pasitaiko kad gruntas būna nepakankamai tvirtas. Būtina geologiniais tyrimais įvertinti ne tik gruntinio vandens lygį, bet ir jo svyravimo amplitudę. Statyti be geologinių tyrimų nepatariame kategoriškai.

Tuo atveju, kai pamatai suprojektuoti ir įrengti kokybiškai, visas pastatas sėda vienodai ir jokių skylinėjimų ar plyšių laikančiosiose konstrukcijose ir nešančiose sienose, jų sandūrose neturi atsirasti. Pasirinktinas pamatų tipas priklauso ne tik nuo grunto, bet ir nuo pastato konstrukcijos (architektūros).

Pasirenkant pamatų tipą konstruktorius privalo įvertinti ir sujungti į visumą geologinio tyrimo duomenis (grunto stiprumą, vandeningumą ir tinkamo sluoksnio gylį nuo žemės paviršiaus), pamatų apkrovą (namo svoris, kuris priklauso nuo laikančiųjų konstrukcijų medžiagos, stogo dangos, numatytos inžinerinės įrangos) bei to, kaip apkrova bus perduodama į pamatus.

Pamatai gali būti klasifikuojami pagal įvairius požymius – dažniausiai pagal įrengimo būdą ir metodus, taikomus jų laikomajai galiai skaičiuoti. Pagal tai išskiriami šie pamatų tipai:

  • seklieji pamatai
  • gilieji pamatai
  • poliniai pamatai

Ribos tarp šių pamatų tipų ne visada aiškios, tačiau dažniausiai pamatas priskiriamas prie vieno ar kito tipo pagal pamato pado įgilinimo d ir pamato pado pločio b santykį.

Prie sekliųjų pamatų priskiriami pamatai, kurių d/b = < 2. Jie apkrovą pagrindui perduoda padu. Šio tipo pamatai įrengiami pastatams, kurie pagrindui perduoda nedideles, dažniausiai vertikaliąsias apkrovas ir kai žemės paviršiuje slūgso stiprieji gruntai.

Kai žemės paviršiuje slūgso silpnieji gruntai, dažniausiai įrengiami poliniai ar gilieji pamatai. Prie giliųjų pamatų priskiriami pamatai, kurių 2 ≤ d/b ≤ 5

Poliniai pamatai yra tokie, kurių svarbiausio elemento – polio skersmens b santykis su polio pado įgilinimu d nuo rostverko pado yra d/b > 5. Šių pamatų laikomoji galia susideda iš dviejų dedamųjų: laikomosios galios padu ir laikomosios galios šoniniu paviršiumi. Polis yra riboto standumo konstrukcija, kuri, veikiama lenkimo momento ir horizontalių jėgų, deformuojasi keisdama savo formą.

Pamatų tipai, seklusis pamatas, gilusis pamatas, polinis pamatas, įrengimas, liejimas, poliai, gręžimasLinkodas UAB

Pamatų tipai: a – seklusis pamatas; b – gilusis pamatas; c – polinis pamatas


Pamatų tipai:
 
a – seklusis pamatas;

 
b – gilusis pamatas;

 
c – polinis pamatas.

 
Užsakymai priimami biure ir elektroninėmis komunikacijos priemonėmis: el. paštu info@linkodas.lt, taip pat užpildžius užklausos formą šiame tinklapyje arba telefonu 8 656 58411