Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.
Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.

Medinės dailylentės

Kokybiškmis medžiagomis atliekama pastatų apdaila natūralia mediena

Fasado architektūriniai sprendimai

Fasadas - tai architektūrinis namo elementas, į kurį pirmiausia atkreipiame dėmesį. Tinkamai parinkta namo išorės apdaila pagerina ne tik jo estetinį vaizdą, bet ir šilumos izoliaciją, apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, taigi, ir didina namo išliekamąją vertę. Fasado apdaila medinėmis dailylentėmis, naudojant eglės medieną yra viena populiariausių Lietuvoje.

Fasado dailylenčių formų ir tipų yra be galo daug, išsirinkti iš plataus gamintojų pateikiamo asortimento.

Fasado apdailos kokybę lemiantys veiksniai

Fasadą nulemia medienos kokybė, dailylenčių tipas ir paviršiaus apdorojimas. Šie trys faktoriai tarpusavyje susiję, tad paprastesnės dailylentės, dažomos rūdžių spalva, būna neobliuoto paviršiaus, o spraustlentės (su įlaidu), dažomos aliejiniais dažais, dažniausiai būna obliuotos arba bent jau dailiai išpjautos.

Montavimo būdai - vertikaliai ar horizontaliai, spręndžia architektas, kartu su pastato šeimininku. Vertikaliosios dailylentės gali šiek tiek sustiprinti namo aukščio įspūdį, o naudojant horizontaliąsias fasadų dekoras atrodo ramesnis. Vertikalią ar horizontalią kryptį galima sustiprinti ir pasirenkant grubesnio tipo dailylentes, atvirkštinį efektą suteikia smulkesnės.