Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.
Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.

Medinės terasos

Lauko terasos iš natūralios, impregnuotos Skandinaviškos, Sibiro medienos ir šiuolaikinių kompozitinių dangų

Terasos gyvenamuosiuose namuose, visuomeniniuose pastatuose

Terasa - tai jungiamasis gyvenamojo namo ar sodyboje esančios pirtelės elementas su sodu, kiemu, ežero ar upės pakrante. Daugelio vertinama ne tik praktinė, bet
ir eksterjerą puošianti konstrukcija, kuri neretai asocijuojasi su poilsiu ir maloniai praleistomis akimirkomis. Terasa taip pat gali būti įrengta ir atokiau nuo namo, priklausomai nuo Jūsų poreikių.

„LINKODAS“ UAB specialistai siūlo išsiaiškinti keletą svarbių klausimų. Kokios medžiagos jums labiausiai imponuoja, renkantis tarp natūralumo, egzotikos ir šiuolaikinių kompozicinių dangų? Jei tai natūrali medžiaga, kokia mediena būtų tinkamiausia terasai įrengti?

Lauko terasų medžiagos

Patirtis sako, kad įvertinus tai, kad ši namų ar sodybos erdvė nuolatos bus veikiama drėgmės, jai geriausiai tiktų termiškai apdorota mediena. Taip apdirbta mediena yra visiškai stabili, ji nesitraukia ir nesiplečia, nesiriečia, neskyla ir nešerpetoja, kaip „gyvos" medienos rūšys. Ji neturi sakų ir cukraus maišelių, todėl medienoje nesiveisia grybelis, ji nepelyja ir nepūva. Tokia mediena yra daug kietesnė ir nekeičia savybių iki 20 metų laikotarpiu. Termiškai apdorotai medienai neturi įtakos atmosferos ir temperatūrų kaita, tad ji idealiai tinka mūsų krašte vyraujančiam nepastoviam klimatui ir tokioms vietoms, kur dažniausiai įrengiamos terasos.

Terasa iš maumedžio lentų - vienas populiariausių sprendimų, įrengiant lauko terasas Lietuvoje. Maumedžio terasų lentos sukuria natūraliai gamtoje atrodančią ir ilgaamžę medinę terasą. Terasoms įrengti naudojamoms grindlentėms pagaminti Lietuvoje dažniausiai naudojama Sibiro maumedžio mediena. Ji yra kietesnė ir patvaresnė už Europinio maumedžio, atspari atmosferiniams pokyčiams, todėl vadinama ilgaamže ir yra labai vertinama statyboje.

Kadangi maumedžio medienoje natūraliai gausu dervų, ji dažniausiai net neimpregnuojama. Visgi, jei norite išlaikyti ypatingą medienos spalvą, sudėjus maumedžio terasą rekomenduojama aliejuoti, kitu atveju ji papilkės ir įgaus grafito atspalvį. Taip pat galima pasirinkti maumedžio terasinių lentų paviršių – lygų arba rifliuotą. Terasinės lentos gaminamos iš žaliavos, kuri gamybos procese pirmiausiai yra apdorojama karščiu.

Išdžiovinta mediena, pasižymi žymiai geresnėmis savybėmis, eksploatuojant jos gaminius, yra ilgaamžiškesnė.

Terasos įrengimas

Medinių terasų įrengimas

Dažniausiai, pagal priimtą technologiją terasos įrengiamos ant betoninių polių (15 - 20 cm skersmens), kurie įgilinami į žemę apytiksliai 1 metrą. Atstumai tarp polių priklauso nuo to, kokio storio terasinės lentos bus naudojamos ir kokie bus terasos laikantys ilginiai („lagės“). Be to, polių išdėstymui įtakos turi ir bendri terasos konstrukcijos matmenys bei padėtis pastato atžvilgiu.

Svarbiausia montuojant terasą yra tai, kad terasinės lentos būtų montuojamos su tarpais (4-8 mm), tam, kad cirkuliuotų oras bei laisvai galėtų nutekėti vanduo. Taip pat ne mažiau svarbu, kad terasa būtų kiek pakelta nuo žemės (medinės dalys negali turėti kontakto su žeme) ir kad oras laisvai galėtų patekti po terasa. Terasinės lentas bųtina tvirtinti dviem medvaržčiais prie kiekvieno ilginio („lagės“).

Dažniausiai naudojamos terasinės lentos pagamintos iš maumedžio medienos, yra 28 milimetrų storio, 120 ar 145 milimetrų pločio. Taip pat galima rinktis ir 45 milimetrų pločio lentas.

Pažymėtina, kad vakuuminiu būdu, ruda spalva impregnuotos terasinės lentos yra ilgaamžės, o ši sąlyga ypač tinkama Užsakovams Lietuvoje. Dažniau naudojamos yra lygaus paviršiaus terasinės lentos, kadangi jas patogiau prižiūrėti.

Profiliuotumi paviršiumi lentos daugiau naudojamos takeliams prie tvenkinio, prieplaukoms, terasėlėms prie pirties, kad terasai sušlapus, ji nebūtu slidi.

Terasos lentos iš maumedžio reikalaus dažnesnio paviršiaus atnaujinimo nei pušis ar eglė. Tai sąlygotina labai tankios medienos struktūros; dažai ar kita priemonė ne taip gerai įsigeria lyginant su egle, pušimi. Atmetus išlaidas priežiūrai, visgi tikėtina, kad maumedžio terasa tarnaus kone dvigubai ilgiau nei impregnuota giluminiu būdu pušis.

Taip pat yra įrengiant terasas gali būt naudojama:

  • Skandinaviška impregnuota pušis
  • Lietuviški lapuočiai
  • Tropinė mediena
  • Plastiko-medžio kompozitas

Jei reikalingos paapildoma informacija apie terasų įrengimo galimybes, medžiagas, įkainius, užklausą darbams, teikiamoms paslaugoms galite pateikti elektroninėmis komunikacijos priemonėmis: el. paštu: info@linkodas.lt, taip pat užpildžius užklausos formą šiame tinklapyje arba telefonu +370 699 92199