Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.
Naudodamiesi LINKODAS tinklalapiu, sutinkate naudoti įdiegtus slapukus.

Grindų pagrindo paruošimas

UAB „LINKODAS” specialistai yra sukaupę ilgametę patirtį įrengiant pramonines, parketo, medines, laminato grindų dangas. Daug dėmesio būtina skirti technologinėms operacijoms, kurios prasideda grindų pagrindo įrengimu ir užbaigiamos vaškavimu.

Geriausioms kiekvienos grindų dangos sąvybėms užtikrinti būtina laikytis itin griežtų technologinių procesų. Jų įgyvendinimui mes esame numatę pagrindinius principus ir sąlygas, kurių bendrovės įrengiamuose objektuose laikomės beatodairiškai, neatsižvelgiant į jokias kitas aplinkybes.

Pasiruošimas
Pagrindo paruošimo darbai turi didelę įtaką įrengiamų grindų eksploatacijos kokybei, jų ilgaamžiškumui. Tam, kad išlyginamasis sluoksnis būtų kokybiškas, būtina kruopščiai paruošti pagrindą. Visus plyšius ir sandūras reikia iš anksto užtaisyti specialiu paruošiamuoju mišiniu. Jei yra senas pagrindas, – pašalinti netvirtas jo dalis, nuplauti nuo grindų purvą, dulkes ir riebias dėmes bei padengti paviršių gruntu. Klojant grindis ant grunto, visais atvejais rekomenduojame daryti drenažo sluoksnį iš skaldos ar žvyro (ne plonesnį kaip 150 mm). Gruntas turi būti išlygintas ir sutankintas.

Klojant lyginamąjį sluoksnį ant lygių cementinių plokščių, jų paviršiuje padaromos negilios vagelės; to neatlikus, lyginamoji medžiaga gali nesukibti su pagrindu. Be visų jau išvardintų technologinių dalykų, prieš lyginamojo sluoksnio įrengimą paprastai taip pat atliekama pertvarų ir sienų apatinės dalies hidroizoliacija. Mūsų bendrovės teikiamos pagrindų paruošimo paslaugos:

 • Pagrindų niveliavimo darbai
 • Grunto atvežimo arba išvežimo iš patalpų darbai
 • Pagrindo lyginimo ir tankinimo darbai
 • Izoliacinio sluoksnio įrengimo darbai

„LINKODAS” naudoja du pagrindinius būdus grindims išlyginti:

 • Grindų išlyginimas cementu
 • Grindų išlyginimas betonu

Grindų išlyginimas — tai svarbi statybinė operacija grindų įrengimo procese, atliekama baigiamajame pastato statybos ir apdailos darbų etape. Išlyginimas naudojamas grindų paviršių ruošiant „švarios“ grindų dangos klojimui. Grindų išlyginimo prieš baigiamąją apdailą (parketo, laminato, linoleumo, sportinių dangų klojimą) problema yra gerai žinoma (ypač esant dideliam grindų storiui, klojant komunikacijas arba esant silpnoms perdangų konstrukcijoms), nes reikia išgauti idealiai lygų paviršių, kuris yra tam tikrų tvirtumo charakteristikų ir be įtrūkimų. Grindų išlyginimu iš karto pasiekiama kelių tikslų:

 • lygaus paviršiaus grindų dangos klojimui formavimo
 • statybinių konstrukcijų tvirtumo padidinimo
 • šilumos režimo patalpose pagerinimo
 • tolygaus apkrovos pamatui pasiskirstymo užtikrinimo
 • grindų paviršiaus apdorojimo iki reikiamo lygio
 • nuolydžių formavimo

Siekiant atitikti pirmiau išvardintus reikalavimus, grindis išlyginti smėlbetoniu reikia laikantis tam tikrų technologinių sąlygų. Pirmiausiai būtina išlaikyti tinkamą vandens ir cemento santykį, nuo kurio priklauso mišinio kokybė. Vis dėlto būtina pastebėti, kad grindų išlyginimas betonu yra brangesnis, negu grindų išlyginimas cementu. Tam, kad lyginamasis sluoksnis būtų kokybiškas, reikia kruopščiai paruošti pagrindą. Visus plyšius ir sandūras reikia iš anksto užtaisyti specialiu paruošiamuoju mišiniu. Pagrindas turi būti nuvalytas nuo įvairių nešvarumų, riebalinių ir aliejinių dėmių, tinko liekanų, dulkių. Geresniam lyginamojo sluoksnio sukibimui su pagrindu atliekamas gruntavimas, o klojant lyginamąjį sluoksnį ant lygių cementinių plokščių, jų paviršiuje padaromos negilios vagelės, nes to neatlikus lyginamoji medžiaga gali nesukibti su pagrindu. Be visų pirmiau išvardintų dalykų, prieš lyginamojo sluoksnio įrengimą paprastai taip pat atliekama pertvarų ir sienų apatinės dalies hidroizoliacija.

Išlyginimo darbų ypatumai. Betoninių grindų paruošimo technologija

Po lyginamuoju sluoksniu dažnai iš birių ir akytų medžiagų įrengiamas šilumos izoliacijos sluoksnis. Tam, kad vanduo nepažeistų šilumos izoliacijos, lyginamasis sluoksnis nuo termoizoliacinio sluoksnio paprastai atskiriamas polietileno plėvele, kurios kraštai gražiai užleidžiami ant sienų.
Grindys cementu lyginamos pagal iš anksto numatytą lygį. Išlyginimo lygis skirtingose patalpose gali būti skirtingas. Tai susiję su skirtingu grindų baigiamųjų dangų storiu. Padengtas mišinys kurį laiką tankinamas, po to lyginamasis paviršius yra išlyginamas matuokliu-tiesikliu ir užtrinamas, kol lieka vienalytis paviršius.

Grindų išlyginimas betonu arba cementu yra nepakeičiami būdai, kai perdangų plokštės yra nelygaus paviršiaus. Būtent todėl išlyginimas tampa būtina patalpų apdailos procedūra. Grindis išlyginus betonu, paprastai visada prireikia pakloti dar vieną baigiamąjį lyginamąjį sluoksnį. Jo storis priklauso nuo numatytos grindų dangos tipo.

Grindų išlyginimo prieš baigiamąją apdailą (parketo, laminato, linoleumo, sportinių dangų klojimą) problema yra gerai žinoma (ypač esant dideliam storiui, klojant komunikacijas arba esant silpnoms perdangų konstrukcijoms). Išlyginimo procese reikia išgauti idealiai lygų paviršių, pasižymintį tam tikromis tvirtumo charakteristikomis, neturintį įtrūkimų. Taip pat darbų technologija turi būti didelio našumo, o medžiagų kaina — minimali.

Naudojama grindų klojimo technika suteikia tokių gamybos privalumų:
– Idealiai lygios grindys. Pagal šią technologiją išlyginus paviršių, nebereikia papildomo išlyginimo, todėl tai yra idealus pagrindas plytelėms, parketui, linoleumui, polimerinėms ir kamštinėms medžiagoms kloti. Tai tampa įmanoma dėl mišinio sutankinimo užtrynimo mašina klojimo momentu, nes išvengiama tuštumų lyginamajame sluoksnyje.
– Klojimo greitis: kokybiškai išlyginsite didelius plotus per vieną dieną (viena brigada per pamainą išlygina 250 m2 paviršių). Dėl šios technologijos smėlio ir cemento skiedinyje yra nedidelis vandens kiekis, reikalingas tik cemento hidratacijai. Ši savybė vėliau suteikia galimybę išvengti lyginamojo sluoksnio suslūgimo, nesukelia įtrūkimų.
– Vertikalus mišinio padavimas nenaudojant betono siurblio – į iki 80 m aukštį, horizontalus – iki 150 m.