RIMI prekybos centro statyba Viršuliškėse, Vilniuje, vidaus apdailos darbai – per 50 dienų! Tokia buvo sąlyga ir mes ją priėmėme. Iššūkis nemažas, bet kartu ir labai pozityviai paveikęs visą mūsų bendrovę. Vykdant šį projektą mobilizavome visas kolektyvo pajėgas ir kompetencijas. Susitelkimas, koncentracija į tikslą padėjo įgyvendinti Užsakovo sąlygas. Tikslas pasiektas ir sakytumėm, net su kaupu gavome geros praktikos dozę.

Sienų mūras

Mūro, apdailos darbai, prekybos centras, pilna apdaila per 50 dienų, Linkodas
Prekybos centro įrengimas per 50 dienų!

Lengvųjų konstrukcijų statyboje sienų mūrui geriausiai tinkanti medžiaga – mūro blokeliai. Mūro blokeliai, lyginant su plytomis, net 4–5 kartus paspartina statybų darbų trukmę, sumažina sienų mūrijimo ir apdailos išlaidas. Šiuolaikinėmis technologijomis atliktas mūras – patvari medžiaga, nelyginant akmuo: atspari drėgmei, nedegi, nepūva.
Statant pastatą iš mūro blokelių gerokai sumažėja rišančiojo mišinio sąnaudos, lyginant plytinį mūrą. Pažymėtina, kad statant iš blokelių ne tik sutaupomos lėšos pastatų statybos ir apdailos darbams, bet ir padidinamas naudingasis paties pastato plotas, kadangi mūro blokelių plotis – mažesnis.

Tinkavimas

sienų apdaila, tinkavimas, dažymas, UAB Linkodas
Fasado sienų apdaila

Lietuvos gamtinėmis sąlygomis statomiems pastatams išorės sienų apdailai ypač tinkamas būdas – tinkavimas. Tinkas pasižymi geromis pastato sienų apsaugos nuo neigiamą įtaką galinčių daryti atmosferinių reiškinių savybėmis. Toks atsparus jis išlieka ilgą laiką, jo priežiūra nereikalauja ypatingai didelių pastangų.

Pirmas darbas – ant tinkuojamo paviršiaus mechanizuotu būdu užpurškiamas paruošiamasis tinko sluoksnis. Reikiamos konsistencijos kalkių, cemento, ar gipso cemento skiedinys tepamas arba purškiamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Sienos naujai sumūrytos iš dujų silikato blokelių, tad užteko tik gerai prieš šią operaciją sudrėkinti jas vandeniu. Paruošiamojo sluoksnio storis iki 10mm.
Pilnai sustingus paruošiamajam sluoksniui, purškiamas arba tepamas išlyginamasis tinko sluoksnis. Dedami keli išlyginamieji sluoksniai, kol gaunamas lygus paviršius, atitinkantis leistinus nuokrypius.

Gipso-kartono montavimas

Vidaus apdaila prekybos centre
Vidaus apdaila prekybos centre

Gipso kartono plokštė (GKP) labai plačiai pritaikoma, kadangi turi nenuginčyjamų privalumų: – jo ekologiškumas, terminis atsparumas, aukštas garso slopinimo lygis, pralaidumas garams, tvirtumas ir oro drėgnumo reguliavimo ypatybė puikiai tinka bet kokios paskirties objektuose. UAB „LINKODAS” konstruktoriai mėgsta gipso kartoną ne tik dėl to, kad jis paprastai montuojamas, bet ir dėl jo plastiškumo: sudrėkintas gipso kartonas tampa labai lankstus, o išdžiūvęs išlaiko suteiktą formą.
Patalpų vidaus pertvaros ir sienų apdaila apima keletą etapų, naudojantis gamintojo instrukcijomis, bei turint motyvuotą, patirties ir darbštumo nestokojantį kolektyvą, darbus atlikome sutartais terminais, garantuodami aukščiausią kokybę.
Įspėjame: kad sumontuotos gipso kartono konstrukcijos būtų stabilios, estetiškos ir ilgalaikės, būtina laikytis gamintojo nustatytų instrukcijų bei rekomendacijų ne tik montavimo, bet ir vėliau, pastato eksploatacijos metu!

Vidaus sienų apdaila: glaistymas, dažymas

Apdailos darbai, sienų glaistymas, dažymas, UAB Linkodas
Apdaila: sienų glaistymas, dažymas

Gipso kartonu padengtas sienas padengėme Užsakovo pageidaujamomis medžiagomis: dažėme, klijavome plyteles pagal Prekybos centro apipavidalinimui priimtą koncepciją parinkę spalvas. Kiekvienos sienos ar pertvaros paviršius buvo padengtas laikantis visų tokiuose objektuose privalomų sanitarijos ir higienos taisyklių reikalavimų.
Tai įmanoma kokybiškai atlikti, turint nemažą žinių bagažą ir kas svarbiausia – patirties.

Pakabinamųjų lubų įrengimas

Pakabinamo lubos, įrengimas, montavimas, instaliavimas, UAB Linkodas
Pakabinamų lubų įrengimas

Dekoratyviosios lubos buvo montuojamos prekybos salės išskirtiniam apipavidalinimui. Iš turtingos spalvų gamos pasirinktos neutralios – metalinės, chromuotos, puikiai leidžiančios įgyvendinti nesudėtingo dizaino projektą, visiškai nekrentančios į akis lubos.
„Armstrong“ kabamąsias lubas sudaro metalinės kreipiamosios, tvirtinimo elementais tvirtinamos prie nešančių lubų perdangų, ir kasetės, montuojamos ant kreipiamųjų. Lengvos, paprastai montuojamos „Armstrong“ lubos įrengiamos bet kokios konfigūracijos patalpose. Ploto tarp „Armstrong“ kabamųjų lubų ir esamos perdangos aukščio varijavimo galimybė leidžia tiesti laidus, montuoti klimato kontrolės, avarinės signalizacijos sistemas. Patogi ir praktiška „Armstrong“ kabamųjų lubų konstrukcija užtikrina lengvą erdvės virš lubų pasiekiamumą.
„Armstrong“ lubos — tai puikiai sukurta, kruopščiai patikrinta sistema, skirta patalpų dekoravimui.
Karkasinių sistemų konstrukcijų įvairovė leidžia formuoti „Armstrong“ kabamąsias lubas atviro, uždaro tipo tvirtinimo būdu.
Montuojant „Armstrong“ pakabinamąsias lubas, tuo pačiu buvo instaliuoti įmontuojamieji lubų šviestuvai, ventiliacijos grotelės.

Grindų įrengimas, paruošiamasis betonavimas

Grindų įrengimas vykdomas etapais, kurie kiekvienas turi svarbią reikšmę viso proceso eigoje. Pirmame etape atlikome grindų įrengimo paruošiamuosius darbus. Pažymėtina, kad grindų pagrindo paruošiamojo etapo darbų kokybė – vienas svarbiausių faktorių. Nors terminai šiame objekte buvo labai glausti, šį etapą vykdėme ypatingai atsakingai, laikantis nustatytų technologijų. Įrengdami grindis laikėmės dangai įrengti skirtų gamintojo rekomendacijų. Rišančiosios medžiagos (gruntas, klijai) – naudojamos tik tos, kurios atitinka aukščiausius kokybės testų reikalvimus.

Grindų plytelių klijavimas

Grindys, plytelės, klojimas, įrengimas, UAB Linkodas
Plytelių danga grindims

Užsakovo pasirinktas prekybos centro apipavidalinimo stilius įpareigoja kartais vienoje patalpoje, net ir toje pat plokštumoje klijuoti skirtingas plyteles, pasirinktas objekto projekto autorių. Keraminių ir akmens masės plytelių klijavimas – svarbus, kruopštumo reikalaujantis darbas, kurį bendrovės specialistai atliko įvairios paskirties patalpose vienodai gerai, išlaikant grafike numatytus terminus.
Patalpų vidaus sienų klijavimas plytelėmis – gana dažnas šiuolaikinės visuomeninės paskirties patalpos, gamybinės-prekybinės įmonės ar maitinimo srityje dirbančios įmonės įrengime. Plytelių danga pasirenkama dėl savo eksploatacinių sąvybių, įrengimo kainos, estetinio grožio.
Labai svarbu atsižvelgti į kitas reikalavimuose išdėstytas sąlygas, ypač plyteles parinkti ne tik pagal jų spalvą, bet pagal eksploatacines savybes taipogi būtina. Reikalinga išaiškinti plytelių paskirtį ir nurodyti, kokiomis sąlygomis jos bus naudojamos.

Durų montavimas

Vidinės varstomos durys, montavimas, apdaila, UAB Linkodas
Varstomų vidaus durų montavimas

Didžioji dauguma durų, sumontuotų šiame objekte – pagamintos ne iš medienos masyvo, o iš šiuolaikinių medžiagų (MDP, MDF, ir pan.). Pasirinkta dėl praktinių sumetimų – tokios durys neturi persisukimo ir deformacijos problemos dar yra ir stabilesnės. Tai lemia šiuolaikinių medžiagų gamybos ir naudojimo technologija. Medžio drožlių plokštės (MDP) mažiau jautrios drėgmei, į medžio plaušo plokštes (MPP) pridedama parafino. Derinant minėtas medžiagas galima pasiekti, kad konstrukcija būtų lengvesnė ir stabilesnė. Be to, šios medžiagos yra pigesnės už natūralią medieną. Bene svarbiausias reikalavimas visoms durims yra kokybė.

Viena lemiančiųjų sąlygų, kad durys tarnautų ilgai – kokybiškas jų sumontavimas. Sumontuojant duris, patikrinamas grindų lygis. Kad durys būtų tinkamai sumontuotos, grindys turi būti turi būti visiškai horizontalios ir lygios nesvarbu, laminato, parketo ar plytelių. Aukščių skirtumas neturi viršyti 3 mm.
Kadangi grindis įrengdami dirbome taikydami aukščiausius kokybės standartus, jokių problemų neiškilo.

UAB „LINKODAS” – ilgametė patirtis, motyvuoti vidaus apdailos meistrai, staliai, šiuolaikiška darbams naudojama profesionali įranga ir įrankiai mūsų klientams užtikrina kokybiškai atliktas paslaugas.

Apdailos darbai

Darbų pobūdis Kiekiai
Pertvarų iš gipso-kartono plokštės įrengimas m2 2900,00
Pakabinamų lubų montavimas m2 1230,00
Sienų ir kolonų aptaisymas gipso-kartono plokšte m2 270,00
Akmens masės plytelių klijavimas ant grindų 1360,00
Sandėliavimo patalpų sienų ir lubų dažymas 600,00

RIMI Prekybos centro statyba Viršuliškėse

Rygos g. 8, Vilnius