Skandinaviško dizaino tradicija tipiniame bute

Privataus buto remontas ir apdaila

Sovietinės statybos daugiaaukštyje įrengiant butą, kurį projektavo interjero dizainerė, architektė Vaida Kandratavičiūtė, LINKODAS meistrams teko susidurti su dideliais konstrukciniais apribojimais, tačiau pavyko sukurti šiuolaikišką gyvenamąją erdvę, dvelkiančią skandinaviškam stiliui būdinga ramybe, natūralumu bei santūrumu.

Modernus interjero stilius

Šiuolaikiškomis apdailos medžiagomis butas įrengtas pastato pirmajame aukšte, visos sienos yra laikančiosios, todėl griauti nieko nebuvo galima. Tai iš esmės lėmė ir buto rekonstrukcijos eigą. Interjerui dizainerė parinko pastelinę spalvų gamą – beveik balto atspalvio sienos, nedidelėse patalpose padedančios sukurti erdvės ir šviesos įspūdį, o medžio faktūra, kuria dekoruotos grindys ir kai kurie baldai, suteikia natūralumo, jaukumo ir stabilumo pojūtį. Bendrajame kambaryje įrengta svetainės poilsio zona, o prie naujai iškristos virtuvės angos įkomponuotas didelis valgomojo stalas.

Atviros, šviesios erdvės

Atvirų ir uždarų lentynų konstrukcija, sujungianti prieškambario ir virtuvės zonas į bendrą tūrį, padeda išsaugoti erdvės vientisumo įspūdį. Svetainės sienoje iškirtus angą ir sumontavus matinio stiklo intarpą, į ilgą ir siaurą koridorių pavyko įleisti daugiau šviesos bei vizualiai jį padidinti. Paplatinta virtuvės palangė ne tik padeda išsaugoti erdvės vientisumo įspūdį, bet ir pabrėžia patalpos funkcionalumą – ši plokštuma gali tarnauti ir kaip patogus pusryčių stalas, įkomponuotas priešais langą, ir kaip papildomas paviršius darbui.

Ramios ir žaismingos spalvos dera tarpusavyje

Vaikų kambario interjerui paįvairinti ir linksmai vaikiškai nuotaikai sukurti, LINKODAS meistrai, išlyginę ir tinkamai paruošę sienų paviršius, išklijavo dizainerės parinktus žaismingus, tačiau prie ramaus, natūralumu dvelkiančio interjero stilistiškai ir spalviškai derančius tapetus. Gyvybingumo taip pat įliejo tapetų atspalvius pakartojantys aksesuarai – ryškus kilimas bei jaukus žaislų krepšys iš veltinio.

Faktūriška, minkšta apdaila

Miegamajame jaukumo ir šilumos pojūtį pabrėžia ne tik pasirinktos faktūriškos minkštos medžiagos, bet ir itin šilta, akiai maloni spalvinė gama – nuo pastelinių kreminių iki gilių sodrių rudų tonų, suteikiant daugiau minkštumo, šilumos bei intymumo. Apdailai parinkta faktūriškų, minkštų ir jaukių medžiagų: laminato grindys išklotos ilgo plauko kilimine danga, prie kurios malonu prisiliesti basomis kojomis, o viena siena išklijuota languotais, audinio raštus primenančiais tapetais, pripildančiais interjerą medžiagiškumo ir faktūrų.

Rekonstruojant butą prie šeimininkų miegamojo prijungtas buvęs tamsusis kambarėlis – jame įrengta talpi drabužinė, todėl atsisakyta spintų. Dėl šios priežasties nedideliame kambaryje pavyko išsaugoti gana švarią, papildomomis detalėmis neapkrautą erdvę.

Skandinaviško dizaino tradicija tipiniame bute